Практичний психолог ЗДО
Лисогор
Світлана Василівна
Рада вітати всіх, хто зайшов на сторінку психолога.
Шановні батьки, на сторінці практичного психолога Ви знайдете багато корисної інформації і зможете, як чарівник, перетворити своє життя і життя своєї сім’ї на Казку.
Батьківство-це довга дорога з випробовуваннями, перепонами, перемогами, радощами. Дуже не легкий труд ростити дитину, виховати людину.
Батькам важливо буди в курсі новинок на ниві педагогіки, самовдосконалюватися, подавати приклад своїй дитині розумового, фізичного, духовного, особистісного розвитку.
Я впевнена, що людина може осилити будь-які горизонти і будь-яка проблема - це можливість для росту.
Буду рада бути професійно корисною
Перезавантажити своє життя цілком можливо. Якщо Ви будете практикувати наступні поради, то Ваше життя зміниться на краще:
1. Турбуватися про себе. Прислухайтеся до свого організму, до своїх потреб і по можливості знаходьте джерела наповнення себе позитивом.
2. Хвалити за дрібниці. Наша життєва дорога складається як з перемог, так і з поразок. Важливо розуміти, що кожного дня ми будуємо своє майбутнє, тому край необхідно підтримувати себе в дрібницях.
3. Залишити минуле в минулому, все непотрібне викинути. Щоб крокувати впевнено вперед, потрібно зробити ревізію, як в речах, так і у внутрішньому своєму світі. Наведіть чистоту в матеріальному світі і звільніться від тяжких емоцій.
4. Режим дня - контроль життя. Постарайтеся лягати спати до 22-00, а прокидатися до 7-00. За такий проміжок часу можна відновити біологічний ресурс організму. Підвищуйте свою енергію не шкідливими продуктами, а діями, хорошими новинами, позитивним оточенням, хобі. Коли ми на самому емоційному дні, то ми на частоті проблем. Запам’ятайте формули:
Високий стан: Ідея + Дія + Результат = Перемога.
Низький стан: Тривога + Ступор + Проблеми = Провал
5. «Антихрупкість». Кожен стрес дає можливості стати сильнішим, вміти пристосовуватися. Виробляйте свій стиль реагування на проблеми.
6. Сфокусуватися на радості. Наша енергія там, де наша увага. Переключайте свій мозок з негативу на позитив, останнього так багато довкола.
Якщо говорити про дитячу аудиторію, то старшим важливо в спілкуванні з дітьми про будь який вид стресу, в нашому випадку про коронавірус, дотримуватися наступних порад:
1. Говоріть з дитиною правдиво. Немає сенсу приховувати об’єктивні факти від малечі. Будьте чесними;
2. Використовуйте інформацію з достовірних джерел;
3. Інформуйте дитину на її рівні, підбирайте слова, терміни згідно віку;
4. Будьте прикладом, покажіть на власному досвіді як правильно вчиняти;
5. Проговоріть основні правила поведінки;
6. Дайте дитині можливість виговориться. У наших чад також є своя думка яку важливо вислухати і при потребі під коректувати.
Отож, будь який вид стресу – це можливість вийти на новий рівень в розвитку. Бажаю нам всім Перемог, особливо над самим собою!
ЯК СТВОРЮВАТИ СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ
Відносини в родині є важливими для будь-якої людини. Це знають не тільки фахівці, що працюють в цій сфері: педагоги, психологи. Майже кожна людина проживає це на своєму досвіді. Ті, хто відрізняється особливою спостережливістю, напевно помітили, як сімейна обстановка впливає на людину. Подивившись на його сім'ю, відразу стає зрозуміло, чому людина має ті чи інші властивості характеру.
Поняття «сім'я» не обмежена тільки спільним проживанням, побутом. Це щось більше: тепло, затишок, спільне проведення часу. Чудово, коли у сім'ї є свої традиції. Вони можуть передаватися з покоління в покоління, а можуть - створюватися нові.
Серед загальновідомих, поширених традицій - святкування дня народження. У той же час кожна сім'я в процесі життя створює свої традиції. Вони допомагають зміцнити сім'ю, зробити її більш згуртованою, дружною.
Навіщо створювати сімейні традиції?
У кожної родини обов'язково повинна бути своя традиція. Це створює сприятливу атмосферу і робить позитивний вплив на всіх її членів. Багато хто відчуває прояв цих традицій як тепло, затишок, гармонію в будинку. Мало хто знає, як створити сімейну традицію. Це непросте завдання: вимагає терпіння, часу, часом - роботи над собою.
Дуже важливо, щоб традиції в сім'ю вводилися поступово і делікатно, з повагою до кожного члена сім'ї, з урахуванням його потреб, згоди. Ні в якому разі вона не повинна бути нав'язана.
У створенні традиції важлива щирість: робити це не для того, щоб показати оточуючим, яка ви гарна сім'я. На чолі кута повинні стояти інтереси членів сім'ї, бажання згуртувати родину, створити здорову, гармонійну атмосферу в домі.
Запам'ятайте: традиції створюються не напоказ. Швидше за все, то щось внутрішнє і навіть приховане від сторонніх очей. Не потрібно вибирати складні заняття. Можна раз на місяць ходити сім'єю в кіно або театр. Взимку - на каток. Проводити спільні сімейні вечері.
Часто, коли розмова заходить про сімейні традиції, основним аргументом, який реабілітує їх відсутність, є брак часу для цього. Як створити сімейну традицію, коли члени однієї сім'ї бачаться один з одним тільки ввечері, а вихідні проводять в роботі або зустрічах з друзями. Сучасний темп життя - це не виправдання. Погляньте правді в очі. Часом це є просто «відмовкою», що прикриває небажання нічого міняти.
Кожна сім'я унікальна. Не потрібно порівнювати одну сім'ю з іншого і отримувати середньостатистичні дані. Тут важливий індивідуальний підхід. Багато що залежить від характеру і переваг кожного члена сім'ї, фінансових можливостей.
Дати один-єдиний варіант відповіді на питання: «як створити сімейну традицію?» - не можна, існує маса варіантів. Нижче наведені основні рекомендації по формуванню традицій сім'ї.
Потрібно спеціально виділяти час для спільного приготування їжі. Важливо зайняти всіх членів сім'ї. Зауважте, добровільно, а не так, як у нас люблять говорити: «в добровільно-примусовому порядку». Перед проведенням такого вечора заздалегідь поговоріть з кожним членом сім'ї, отримавши згоду, або відмова. Будьте терплячі. Тут можна проявити фантазію. Наприклад, ваша дитина - підліток не любить готувати, і, взагалі, сприймає «в багнети» всі пропозиції по згуртуванню сім'ї. Спробуйте в цьому випадку взяти рецепт з кухні тієї країни, яка йому подобається. Будьте терплячі.
Можна по-особливому проводити такі свята як: Новий рік, 8 Березня. Придумуйте конкурси, вікторини. Вручайте призи як переможцям. Так, і в якості заохочення.
Багато членів сім'ї напевно будуть раді вийти в похід, або навіть просто виїхати на природу. Це допоможе відволіктися від міської суєти. Це відмінна традиція. Що може бути краще тренування на свіжому повітрі? Або просто прогулянки по лісі?
Запрошуйте додому друзів сім'ї, грайте разом в настільні ігри, дивіться фільми з подальшим обговоренням;
Обов'язково розподіліть обов'язки в сім'ї. Нехай у кожного буде своя відповідальність. Це важливо: так кожен буде відчувати свою значимість і корисність. А також - чи зможе проявити турботу.
Цікавий варіант спільного проведення часу - день неробства, коли кожен може займатися тим, чим хоче: валятися на дивані, дивитися кіно або просто відпочивати. Відмінною традицією можуть бути спільні поїздки за місто, в інше місто або навіть країну. Потрібно заздалегідь обговорити це питання, вислухавши пропозиції і побажання всіх учасників. Такі поїздки запам'ятовуються надовго.
Сімейні традиції - невід'ємна частина кожної сім'ї. Вони створюють особливу атмосферу в домі, роблять сім'ю більш згуртованою і дружньою. У статті коротко розглянуто, як створити сімейну традицію. Пам'ятайте, погода в домі набагато важливіше тієї, що за вікном.
Цінні поради батькам у вихованні особистості у дитині
✔Порада найголовніша - хвалимо при людях, сваримо наодинці!
✔Важливо пам'ятати - сваримо не дитину, а неправильні вчинки! Помилятися - це нормально. Головне - щоб малюк усвідомлював, що провина не змінить ставлення батьків до нього.
✔Не «атакуємо» дитину усією сім'єю! Таким чином у дитини не формуватиметься страх, що вона одна проти всього світу.
✔Не жаліємо відразу, якщо насварив батько, зберігаємо нейтралітет, хоча б певний проміжок часу. Порушуючи це правило, ми ніколи не створимо авторитет кожного з батьків перед дитиною.
✔Питайте думки дитини стосовно питань, що торкаються всієї вашої сім'ї: що приготувати на вечерю, як цікавіше провести вихідний день, які меблі обрати в квартиру тощо. Дозволяйте їй відчувати, що її думка важлива!
✔Створіть та підтримуйте в родині традицію успішних переговорів. Запитуйте дитину, що саме вона відчуває, коли приймає участь в прийнятті рішень поряд з дорослими, прислухайтеся до її аргументів, тим самим привчаючи її пояснювати, аналізувати та переконувати.
✔Не забувайте нагадувати нашим діткам про те, як сильно любите їх!
✔Розділяйте ставлення до своєї дитини і окремо ставлення до її вчинків. Не можна закривати очі на провину дитини тільки тому, що вона - ваша, як і не можна розлюбити її тільки тому, що вона допустила помилку.
✔Обговорюйте з дитиною її реальні здобутки та досягнення, а також почуття і емоції, які викликав у неї процес отримання результатів, запитуйте, що було найважчим і чи схотіла б вона пройти випробування ще раз.
✔Якомога частіше хваліть дитину за дрібниці, заохочуйте продовжувати в такому ж дусі, при цьому пояснюючи, що саме вона зробила добре. Використовуйте в розмові приємні означення, що означають гарну поведінку: "розумний хлопчик", "акуратна дівчинка", "мамина помічниця", "сміливий воїн", тощо.
✔Якщо дитина образилася на вас, не соромтеся просити в неї пробачення і нагадайте, як сильно ви її любите. Батьки, котрі здатні вибачитися перед дитиною, виховують у неї повагу, а стосунки в сімї стають щирими і довірливими.
✔Важливо, щоб дитина вміла обходитися з грошима: витрачати їх, накопичувати, економити, отримувати радість від покупок, відноситися відповідально до бюджету сімї, розуміти, що гроші треба заробити і т.д. Таким чином, коли дитина виросте, вона вмітиме заробляти гроші, бережно до них відноситися та забезпечувати власну сім'ю.
.
Коментарi